Escape room - Ignacy Jan Paderewski wersja 2.0

logoTo, że pokoje zagadek są niezwykle ciekawym miejscem, wie każdy, kto spędził tam chociaż chwilę. Połączenie wiedzy na określony temat, kreatywność oraz pomysłowość a także umiejętność współpracy w grupie, to recepta na sukces w takim miejscu.lp

Jeśli jeszcze dorzucimy do tego wątek historyczny związany patronem naszej szkoły, jednym z ojców niepodległości – Ignacym Janem Paderewskim, to okaże się, że zwykła sala szkolna może zamienić się w profesjonalny escape room. Taki też pokój powstał 6 listopada w naszej szkole. Pianino, stare przedmioty, lampy, książki, świeczniki, skrzynia, symbole narodowe stworzyły doskonałe tło do  ,,stoczenia walki” o jak najszybsze  uwolnienie się z zamkniętego pokoju.

Pokój zagadek odwiedzili uczniowie klas IV-VIII. Trzyosobowe drużyny  próbowały pokonać czas i opuścić pokój w czasie krótszym niż 15 minut. Do wykonania mieli 3 odrębne zadania, które w rezultacie tworzyły  3-cyfrowy kod, jaki pozwalał otworzyć skrzynkę z kluczem otwierającym główne drzwi. Uczestnicy konkursu bawili się wyśmienicie. Wykazali się ogromną determinacją i niesamowitą energią.

Ostatecznie, zwycięzcami konkursu został zespół klasy VI – Laura Hołyst, Zuzanna Jewuła i Dawid Gałat, którzy po mistrzowsku wykonali wszystkie zadania w 11 minut! Brawo!

Magdalena Kozdrój

 

escape room 2 escape room 2 escape room 2
escape room 2 escape room 2 escape room 2
escape room 2 escape room 2 escape room 2
escape room 2 escape room 2 escape room 2
escape room 2 escape room 2 escape room 2
escape room 2 escape room 2 escape room 2
escape room 2 escape room 2 escape room 2
escape room 2 escape room 2 escape room 2
escape room 2 escape room 2 escape room 2
escape room 2 escape room 2 escape room 2
escape room 2 escape room 2 escape room 2
escape room 2 escape room 2 escape room 2
escape room 2 escape room 2 escape room 2
escape room 2 escape room 2 escape room 2
escape room 2 escape room 2 escape room 2
escape room 2 escape room 2 escape room 2
escape room 2 escape room 2 escape room 2
escape room 2 escape room 2 escape room 2
escape room 2 escape room 2 escape room 2
escape room 2 escape room 2 escape room 2
escape room 2 escape room 2 escape room 2
escape room 2 escape room 2 escape room 2
escape room 2 escape room 2 escape room 2
escape room 2 escape room 2 escape room 2
escape room 2 escape room 2 escape room 2
escape room 2 escape room 2 escape room 2
escape room 2 escape room 2 escape room 2
escape room 2 escape room 2 escape room 2