Wycieczka do schroniska dla zwierząt


Czytaj więcej: Wycieczka do schroniska dla zwierzątW piękny jesienny czwartek 23 listopada 2017 wybraliśmy się na niezwykłą wycieczkę pod opieką Pani Reginy oraz Pani Uli.

Rozpoczęła się ona od obejrzenia bajki w kinie Planeta. Później odwiedziliśmy cmentarz wojskowy w Brzesku, gdzie zapaliliśmy znicze oraz pomodliliśmy się za dusze poległych w walce za naszą Ojczyznę.

Jednak głównym celem wycieczki było przekazanie karmy oraz koców dla bezdomnych zwierząt. Uzbieraliśmy ją w ramach akcji charytatywnej w naszej szkole dla Schroniska w Borku, zorganizowanej z inicjatywy drużynowej Pani Reginy Studzińskiej.GALERIA FOTO

Podczas wizyty w schronisku poznaliśmy zasady funkcjonowania tego miejsca. Odbyliśmy spotkane z Panią behawiorystką, na którym zdobyliśmy wiedzę na temat zachowań psów i o tym jak w odpowiedni i odpowiedzialny sposób zdecydować się na posiadanie pupila. Zostaliśmy oprowadzeni po obiekcie, mogliśmy zadawać pytania pracownikom, dzięki czemu poznaliśmy także historie zwierząt znajdujących się pod ich opieką. Mogliśmy także aktywnie zaangażować się w działalność na rzecz zwierząt. Pobawiliśmy się z kotami, a także wyprowadziliśmy niektóre psy na spacer.

Był to bardzo aktywny i ważny dzień. Ponieważ od teraz zawsze będziemy pamiętać, że szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli. :)

Równocześnie bardzo dziękujemy każdemu, kto zabrał udział w naszej zbiórce, a także sponsorom, którzy zapewnili nam darmowy i bezpieczny transport.

Nadal zachęcamy do udziału w akcji, ponieważ cały czas chcemy pomagać! Przypominamy również, że schronisko w Borku można odwiedzać od poniedziałku do soboty w  godzinach od 9 do 16. Każdy z Nas może wyprowadzić zwierzęta na spacer i okazać im trochę miłości. Zapraszamy również na facebookowy profil schroniska, gdzie umieszczono podziękowania dla naszej szkoły:https://www.facebook.com/schroniskoadopcjepsow/?hc_ref=ARQqF1WF85_2VhDxvRdJwiBOFyfy07RxTXNi8zsb3lLA9hHyIjEOkxroD4ImY25a584 .

Pamiętajcie Nasi mili. Adoptujcie, kupujcie, róbcie co chcecie, ale bądźcie odpowiedzialni. J

P.S. Jeden z psiaków wyprowadzanych przez nas - Nesco. Po naszej wizycie znalazł dom.:) Życzymy mu szczęścia!

Uczniowie klasy II z wychowawcą Reginą Studzińską.

Harcerskie wieści listopad 2017 - MECZ

Dnia 17 listopada 2017 r. na hali sportowej odbył się mecz piłki nożnej, w którym gromada zuchowa zagrała z kolegami nie należącymi do organizacji. Mecz zakończył się wygraną 5 do 4 dla  zuchów.

Gratulujemy!

Czytaj więcej: Harcerskie wieści listopad 2017 - MECZ Czytaj więcej: Harcerskie wieści listopad 2017 - MECZ Czytaj więcej: Harcerskie wieści listopad 2017 - MECZ
Czytaj więcej: Harcerskie wieści listopad 2017 - MECZ Czytaj więcej: Harcerskie wieści listopad 2017 - MECZ Czytaj więcej: Harcerskie wieści listopad 2017 - MECZ

"Mam talent" - ślubowanie klasy pierwszej 2017

Czytaj więcej: W dniu 6 listopoda  2017 r. odbyła się ślubowanie klasy pierwszej. Ceremonię pasowania poprzedziła inscenizacja wzorowana na popularnym widowisku telewizyjnym "Mam talent". Dzieci prezentowały swoje umiejętności, które oceniali jurorzy. Po części artystycznej odbyło się ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy I. 

Klasa pierwsza liczy 8 osób. Opiekunką grupy jest p. Jolanta Mędrek.

GALERIA FOTO

Wyniki październikowego konkursu "Jesienne inspiracje"

Czytaj więcej:    Wyniki październikowego konkursu W konkursie udział wzięło 18 prac. Wszystkie spełniały założenia konkursu, czyli nawiązywały do jesieni, były z jesiennych materiałów wykonane, a także wspaniale się prezentowały. Dlatego jury (w składzie P. Maria Różowska, P. Alina Kornaś i P. Beata Kania) musiało nieźle się nagłowić, aby wyłonić zwycięzców, szczególnie w kategorii klas O - IV, gdzie prace były bardzo liczne i utrzymane na bardzo wysokim poziomie.
  
Kl. O - IV
 
I miejsce ex aequo: Wojtek Gagatek kl. II, Zuzanna Jewuła kl. O
II miejsce: Kacper Kozdrój kl. IV
III miejsce: Łukasz Jewuła kl. II
 
 Kl. V - IIIG
 I miejsce: Bartosz Gagatek, kl. IIIG
II miejsce ex aequo: Justyna Klimas kl. VII, Patrycja Kołodziej kl. IIIG
GRATULUJEMY!!!

Wycieczka do Krakowa

Rano, 12 października 2017 roku uczniowie, zamiast podręczników, zeszytów, przyborów, zapakowali do swoich plecaków najlepsze smakołyki i trochę kasy od rodziców. A wszystko po to, aby zapewnić sobie udaną wycieczkę do Krakowa.
Była stolica Polski przywitała nas piękną, jesienną pogodą. Po spotkaniu z przewodnikiem zaczęliśmy zwiedzanie. Najpierw udaliśmy się do smoka, gdzie wysłuchaliśmy o nim legendy, a następnie przeszliśmy na Wzgórze Wawelskie.
Katedra Wawelska - „historia Polski zakuta w kamieniu” – była kolejnym punktem naszej wyprawy. Mieliśmy okazję zobaczyć Dzwon Zygmunta, Krypty oraz tłumy przybyłych turystów z zagranicy, którzy z ogromnym zaciekawieniem słuchali swoich przewodników.
Dla kochających przyrodę i jej piękno wspaniały okazał się spacer Traktem Królewskim. Jesienne słońce, przebijające się przez złoto - żółte liście wolno opadające z drzew na ziemię, nadawało niezwykłego uroku. Podczas tego spaceru widzieliśmy Uniwersytet Jagielloński, słynne Okno Papieskie, Rynek wraz z Sukiennicami, Barbakan oraz dawne mury miejskie wraz z Bramą Floriańską.
Na koniec przyszedł czas na najbardziej oczekiwany moment przez uczestników wojaży tj. park trampolin Gojump. Myślę, że żadne słowa nie wyrażą tej zabawy lepiej, od emocji uczniów jakie uwolniły się podczas skakania.

Jolanta Kantek

Czytaj więcej: Wycieczka do Krakowa Czytaj więcej: Wycieczka do Krakowa Czytaj więcej: Wycieczka do Krakowa
Czytaj więcej: Wycieczka do Krakowa Czytaj więcej: Wycieczka do Krakowa Czytaj więcej: Wycieczka do Krakowa

Dzień Edukacji Narodowej

„Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić”
J. Menander

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie naszej szkoły podziękowali nauczycielom za pracę, poświęcenie, serce i miłość. Swoją wdzięczność za przekazywaną wiedzę i okazywaną wyrozumiałość wyrazili upominkiem oraz programem artystycznym przygotowanym przez klasy: trzecią gimnazjum i szóstą szkoły podstawowej.
Jolanta Kantek

Czytaj więcej: Dzień Edukacji Narodowej Czytaj więcej: Dzień Edukacji Narodowej Czytaj więcej: Dzień Edukacji Narodowej

HARCERSKIE WIEŚCI - październik 2017

7 października 2017 roku w Piaskach Drużkowie odbył się Jesienny Turniej Zuchów i Harcerzy .
Czytaj więcej: HARCERSKIE WIEŚCI -  październik 2017Czytaj więcej: HARCERSKIE WIEŚCI -  październik 2017W ramach w/w turnieju gromada zuchowa „Leśne ludki”( A. Łukasik , B. Wolak, B. Szpil, O. Brzęk, M.Leszczyńska, J.Staszczyk, A. Pach, K. Maciaś, M. Cecuga ) i zastęp harcerski „Iskierki” (O. Nieć, W. Świerczek, K. Łukasik, B. Cecuga, D. Szpil, P. Pattocy) z PSP w Tworkowej pod okiem drużynowych dzielnie zmagali się z wyznaczonymi zadaniami.
Zuchy:
-konkurs piosenki zuchowej i turystycznej ( szóstka prezentowała dwie piosenki – po jednej z każdej kategorii)
-konkurs dotyczący Prawa i Obietnicy Zuchowej
-sprawnościowy tor przeszkód
-plakat „Krajobrazy Jesieni”.

Harcerze:
-Prawo i Przyrzeczenie Harcerskie
-samarytanka (udzielanie pierwszej pomocy)
-konkurs piosenki harcerskiej i turystycznej (2 piosenki – po jednej z każdej kategorii)
-historia ZHP
-elementy pionierki obozowej (rozkładanie kanadyjki)
-plakat „Krajobrazy Jesieni”
Uczestniczy musieli wykazać się sprawnością fizyczną, muzykalnością oraz wiadomościami , których nauczyli się na zbiórkach zuchowych i harcerskich.
W turnieju Gromada zuchowa zajęła II miejsce i uzyskała czek w wysokości 100 złotych.
Czytaj więcej: HARCERSKIE WIEŚCI -  październik 2017Czytaj więcej: HARCERSKIE WIEŚCI -  październik 2017Odrębnym konkursem był Festiwal Piosenki Turystycznej, którego celem było propagowanie piosenki turystycznej, harcerskiej i zuchowej.
Do konkursu przystąpiła szóstka zuchów( A. Łukasik , B. Wolak, B. Szpil, O. Brzęk, M. Leszczyńska, J.Staszczyk), zastęp harcerski (O. Nieć, W. Świerczek, K. Łukasik, B. Cecuga, D. Szpil, P. Pattocy) oraz wokalistka z gromady zuchowej M. Leszczyńska. Przygotowaniem uczestników zajęła się druhna Marta Potoczek przy wsparciu druhny Reginy Studzińskiej.
Pod okiem jury składającego się z 3 osób ( muzyków i wokalistów) prezentowali swoje piosenki.
Jury oceniając prezentacje, zwróciło uwagę na: dobór repertuaru , poziom wykonania , wykorzystanie akompaniamentu na instrumentach, ogólny wyraz artystyczny .
Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Magdalena Leszczyńska z Tworkowej. Zaśpiewała i zagrała na skrzypcach piosenki pt.; „Prawo zucha”, „Turystyczna piosenka” przy akompaniamencie wykonanym na instrumencie klawiszowym przez starszą siostrę Dominikę.

HARCERSKIE WIEŚCI - wrzesień 2017

 CZUWAJ!

Czytaj więcej: HARCERSKIE WIEŚCI - wrzesień 2017Czytaj więcej: HARCERSKIE WIEŚCI - wrzesień 2017Druhny i druhowie rozpoczęliśmy kolejny rok 2017/2018.
W związku z podwyższeniem składek członkowskich nastąpiły zmiany. Nie utworzyliśmy drużyny harcerskiej, ponieważ zgłosiło się tylko siedmioro uczniów.
W naszej szkole będzie działać gromada zuchowa „Leśne ludki” wraz z siedmioosobowym zastępem harcerskim. Opiekę nad gromadą i zastępem przejmie drużynowa przewodnik Marta Potoczek przy wsparciu druhny Reginy Studzińskiej.
20 września odbyła się pierwsza zbiórka. Zarówno zuchy jak i harcerze zostali wyposażeni w pełne umundurowanie oraz otrzymali pierwsze zadania. Na początek powstały zdrowe szaszłyki z owoców oraz wytwory z darów jesieni. Szóstka i zastęp przygotowują się do Jesiennego Turnieju Zuchów i Harcerzy.

Czytaj więcej: HARCERSKIE WIEŚCI - wrzesień 2017 Czytaj więcej: HARCERSKIE WIEŚCI - wrzesień 2017 Czytaj więcej: HARCERSKIE WIEŚCI - wrzesień 2017
Czytaj więcej: HARCERSKIE WIEŚCI - wrzesień 2017 Czytaj więcej: HARCERSKIE WIEŚCI - wrzesień 2017 Czytaj więcej: HARCERSKIE WIEŚCI - wrzesień 2017
Czytaj więcej: HARCERSKIE WIEŚCI - wrzesień 2017 Czytaj więcej: HARCERSKIE WIEŚCI - wrzesień 2017 Czytaj więcej: HARCERSKIE WIEŚCI - wrzesień 2017