Dzień Babci i Dziadka styczeń 2018

Czytaj więcej: Dzień Babci i Dziadka styczeń 2018Jak co roku 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci  i jak zwykle w następnym dniu swoje święto mają dziadkowie. W tym roku uroczyste spotkanie wnuków z dziadkami odbyło się w naszej szkole 24 stycznia 2018 r. Po  powitaniu przez dyr. Marię Włodarczyk licznie zgromadzeni goście obejrzeli jasełka w wykonaniu uczniów klas starszych. Po jasełkach wystąp[iły dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I, II i III.  Mali wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Dzieci  pod opieką swoich wychowawczyń przygotowały również laurki z życzeniami i drobne upominki, które po występie wręczyły swoim dziadkom. Po części oficjalnej dostojni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

GALERIA FOTO

Kolędnicy misyjni

Dnia 6 stycznia 2018 r. odbyło się uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych. Po mszy św. grupy kolędnicze wyruszyły do wsi. W tym roku kolędnicy misyjni spieszą z pomocą  dzieciom w Syrii i w Libanie, które cierpią z powodu konfliktów zbrojnych. 

Czytaj więcej: Kolędnicy misyjni

Harcerskie wieści grudzień 2017

Konkursy

 Czytaj więcej: Harcerskie wieści grudzień 2017 Czytaj więcej: Harcerskie wieści grudzień 2017 W dniu 01.12.2017 r. (tj. piątek) w godz. 15.30-17.30 w Domu Nauczyciela w Brzesku odbyły się hufcowe konkursy : Strofy o Ojczyżnie i Konkurs wiedzy o Bohaterze Hufca, Mikołaju Koperniku. W konkursie recytatorskim I  miejsce zdobyła: Leszczynska M.(kl.III), a III miejsce zajęła Świerczek W. (kl. VI). Szpil B. i Wolak B.(kl. III) bardzo dobrze poradzili sobie z pytaniami w  konkursie wiedzy.

 


 

Spotkanie z Mikołajem

 

 

W dniu 6 grudnia odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Świętego Mikołaja. Druhny i druhowie oraz zuchy oraz drużynowe spotkali się z Mikołajem i zostali obdarowani prezentami.
Dziękujemy Miejskiemu Ośrodkowi Kultury i Sportu w Czchowie za ufundowanie prezentów.

Czytaj więcej: Harcerskie wieści grudzień 2017

 

 

 

 

 

 

 

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Tworkowej

Czytaj więcej: Harcerskie wieści grudzień 2017  19 grudnia 2017 r. gromada zuchów i harcerzy z Tworkowj wzięła udział w uroczystym Apelu Hufca na Rynku w Brzesku, a następnie we mszy św. w Kościele św. Jakuba. W trakcie uroczystości  przekazano lampy z Betlejemskim Światłem Pokoju.

„My, harcerze, sprowadzając Betlejemski Ogień do Polski i przekazując Go wszystkim, którzy pragną Jego obecności, pełnimy służbę w imię pokoju, zrozumienia i pojednania pomiędzy ludźmi z bliska i z daleka”.

W piątek 22 grudnia na roratach zuchy i harcerze już po raz kolejny przekazali Betlejemskie Światełko Pokoju lokalnej społeczności. 
 
 

Czytaj więcej: Harcerskie wieści grudzień 2017 Czytaj więcej: Harcerskie wieści grudzień 2017 Czytaj więcej: Harcerskie wieści grudzień 2017
Czytaj więcej: Harcerskie wieści grudzień 2017 Czytaj więcej: Harcerskie wieści grudzień 2017 Czytaj więcej: Harcerskie wieści grudzień 2017

Mikołajki 2017

   Czytaj więcej: Mikołajki 2017 W kalendarzu grudzień.A 6 grudnia jak dobrze wiecie Św.Mikołaj chodzi po świecie.
Dotarł również do naszej szkoły.Na jego widok dzieci żywo zareagowały radosnym krzykiem. Uśmiech
pojawił się nie tylko na ich twarzach, ale i licznie  zgromadzonych rodziców i dziadków.
Święty Mikołaj serdecznie się przywitał,pogłaskał a nawet wziął na kolana naszych najmłodszych uczniów.
Po pierwszych emocjach dzieci z oddziału przedszkolnego przystąpiły do powitania  niecodziennego gościa.Na tę  okoliczność  przygotowywały się już od listopada ucząc się cierpliwie piosenek i wierszy.
Po części artystycznej Św.Mikołaj przystąpił do" swojej pracy", a miał jej sporo.Obdarował prezentami nie tylko dzieci z oddziału przedszkolnego ,ale i z klas I,II oraz maluszki ,które przyszły ze swoimi mamami na spotkanie ze Świętym.Nasz gość miał upominki nawet dla dorosłych  pracowników naszej szkoły.Na zakończenie pan Nieć zrobił wszystkim  dzieciom pamiątkowe zdjęcie ze Św.Mikołajem. GALERIA FOTO
 Miłe spotkanie szybko dobiegło końca,dzieciom pozostały prezenty i wspomnienia,a Św.Mikołaj ruszył w dalszą podróż do innych dzieci.
 
        PS.Święty Mikołaju za wszystkie prezenty bardzo dziękujemy i na drugi rok znów Cię do nas zapraszamy.

Wycieczka do schroniska dla zwierząt


Czytaj więcej: Wycieczka do schroniska dla zwierzątW piękny jesienny czwartek 23 listopada 2017 wybraliśmy się na niezwykłą wycieczkę pod opieką Pani Reginy oraz Pani Uli.

Rozpoczęła się ona od obejrzenia bajki w kinie Planeta. Później odwiedziliśmy cmentarz wojskowy w Brzesku, gdzie zapaliliśmy znicze oraz pomodliliśmy się za dusze poległych w walce za naszą Ojczyznę.

Jednak głównym celem wycieczki było przekazanie karmy oraz koców dla bezdomnych zwierząt. Uzbieraliśmy ją w ramach akcji charytatywnej w naszej szkole dla Schroniska w Borku, zorganizowanej z inicjatywy drużynowej Pani Reginy Studzińskiej.GALERIA FOTO

Podczas wizyty w schronisku poznaliśmy zasady funkcjonowania tego miejsca. Odbyliśmy spotkane z Panią behawiorystką, na którym zdobyliśmy wiedzę na temat zachowań psów i o tym jak w odpowiedni i odpowiedzialny sposób zdecydować się na posiadanie pupila. Zostaliśmy oprowadzeni po obiekcie, mogliśmy zadawać pytania pracownikom, dzięki czemu poznaliśmy także historie zwierząt znajdujących się pod ich opieką. Mogliśmy także aktywnie zaangażować się w działalność na rzecz zwierząt. Pobawiliśmy się z kotami, a także wyprowadziliśmy niektóre psy na spacer.

Był to bardzo aktywny i ważny dzień. Ponieważ od teraz zawsze będziemy pamiętać, że szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli. :)

Równocześnie bardzo dziękujemy każdemu, kto zabrał udział w naszej zbiórce, a także sponsorom, którzy zapewnili nam darmowy i bezpieczny transport.

Nadal zachęcamy do udziału w akcji, ponieważ cały czas chcemy pomagać! Przypominamy również, że schronisko w Borku można odwiedzać od poniedziałku do soboty w  godzinach od 9 do 16. Każdy z Nas może wyprowadzić zwierzęta na spacer i okazać im trochę miłości. Zapraszamy również na facebookowy profil schroniska, gdzie umieszczono podziękowania dla naszej szkoły:https://www.facebook.com/schroniskoadopcjepsow/?hc_ref=ARQqF1WF85_2VhDxvRdJwiBOFyfy07RxTXNi8zsb3lLA9hHyIjEOkxroD4ImY25a584 .

Pamiętajcie Nasi mili. Adoptujcie, kupujcie, róbcie co chcecie, ale bądźcie odpowiedzialni. J

P.S. Jeden z psiaków wyprowadzanych przez nas - Nesco. Po naszej wizycie znalazł dom.:) Życzymy mu szczęścia!

Uczniowie klasy II z wychowawcą Reginą Studzińską.

Harcerskie wieści listopad 2017 - MECZ

Dnia 17 listopada 2017 r. na hali sportowej odbył się mecz piłki nożnej, w którym gromada zuchowa zagrała z kolegami nie należącymi do organizacji. Mecz zakończył się wygraną 5 do 4 dla  zuchów.

Gratulujemy!

Czytaj więcej: Harcerskie wieści listopad 2017 - MECZ Czytaj więcej: Harcerskie wieści listopad 2017 - MECZ Czytaj więcej: Harcerskie wieści listopad 2017 - MECZ
Czytaj więcej: Harcerskie wieści listopad 2017 - MECZ Czytaj więcej: Harcerskie wieści listopad 2017 - MECZ Czytaj więcej: Harcerskie wieści listopad 2017 - MECZ

Gminny Konkurs Ortograficzny dla gimnazjum w Domosławicach

Czytaj więcej: Gminny Konkurs Ortograficzny dla gimnazjum w DomosławicachCzytaj więcej: Gminny Konkurs Ortograficzny dla gimnazjum w Domosławicach3 listopada 2017 roku odbył się w szkole w Domosławicach X. Konkurs Ortograficzny dla gimnazjalistów, w którym wzięły udział dwie uczennice ze szkoły w Tworkowej: Wiktoria Perc i Sandra Staszczyk. Pod opieką pani Marii Różowskiej, punktualnie o ósmej rano stawiły się w szkole w Domosławicach, gdzie już zjawiali się uczniowie z innych szkół z gminy Czchów. Jedynie gimnazjum w Czchowie nie wystawiło swoich reprezentantów.
Po przywitaniu zajęciu miejsc rozpoczął się I etap: dyktando, z którym uczennice naszej szkoły poradziły sobie znakomicie.
Kolejnym etapem konkursu był godzinny sprawdzian ze znajomości ortografii polskiej. Sprawdzian ten czasami zaskakiwał nasze reprezentantki, ale nie przysporzył im większych problemów.
Po zakończeniu II etapu konkursu przyszedł czas na poczęstunek.
Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na wyniki konkursu, a czas dłużył się każdemu niemiłosiernie.
W końcu nadszedł długo wyczekiwany czas na ogłoszenie wyników. Gdy Jury ogłaszało wyniki, napięcie sięgnęło zenitu.
W X. Gminnych Konkursie Ortograficznym dla gimnazjum, I miejsce zajął uczeń z Domosławic. Wysokie II miejsce zdobyła uczennica z Tworkowej Wiktoria Perc. Druga uczennica reprezentacji naszej szkoły Sandra Staszczyk, zdobyła natomiast bardzo wysokie wyniki w konkursie i pamiątkowy dyplom z rąk dyrektora szkoły – przewodniczącego Jury.
Po rozdaniu nagród, wszyscy uczestnicy zadowoleni i z uśmiechem na twarzy wrócili do swoich macierzystych szkół i domów.
Konkurs ten dał nam nie tylko potężną dawkę emocji i adrenaliny, lecz przede wszystkim był testem naszych umiejętności ortograficznych, które przydadzą nam się podczas egzaminu gimnazjalnego.
Wiktoria Perc
Kl. III gimnazjum