Dzień Głośnego Czytania

Opublikowano: czwartek, 01, październik 2020

O zaletach czytania wiedzą wszyscy, ale nie zaszkodzi przypomnieć o nich od czasu do czasu. Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, zdobywania nowej wiedzy, ale również rozwijania wyobraźni czy wzbogacania słownictwa.

         29 września obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, którego celem jest promowanie wartości, jakie do naszego życia wnoszą książki. Święto ma już długoletnią tradycję, zostało ogłoszone przez Polską Izbę Książki w 2001 roku. W tym dniu uczniowie klasy 8 – Paulina Klimas i Karol Tokarz odwiedzili swoich młodszych kolegów. Maluchy wysłuchały z uwagą baśni Hansa Christiana Andersena „Brzydkie kaczątko”. Po wysłuchaniu czytanego tekstu dzieci chętnie odpowiadały na zadawane im pytania dotyczące treści baśni. Następnie „zerówkowicze” otrzymali ilustrację przedstawiającą brzydkie kaczątko i chętnie przystąpili do kolorowania.

         Był to bardzo miły i rozczytany dzień. Zarówno maluchy, jak i uczniowie klasy ósmej z wielkim entuzjazmem przystąpili do akcji. Zachęcamy rodziców, aby codziennie czytali swoim dzieciom, a my zapraszamy do akcji głośnego czytania za rok.

 

Magdalena Kozdrój

 

czytanie. czytanie. czytanie.
czytanie. czytanie. czytanie.
czytanie.