„Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty”


rec0921 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Uczniowie czekają na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób.
Tego dnia w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski poezji Jana Brzechwy pod hasłem „Sto bajek”. Jan Brzechwa nie bez powodu nazywany jest czarodziejem słowa i poetą dziecięcej radości, w swoich utworach zabiera nas w świat pełen przygód. Dzięki jego wierszom i starsi, i młodsi wiedzą, że „nad rzeką opodal krzaczka mieszkała kaczka dziwaczka…”, a zabawne pełne humoru historyjki uczą i wychowują, ośmieszają naganne zachowanie, a pochwalają dobre.
Konkurs przeznaczony był dla uczniów z klas I-III. Swoje talenty recytatorskie prezentowało 11 uczestników. Komisja konkursowa w składzie: p. Maria Różowska, p. Barbara Mida oraz p. Beata Kania z przyjemnością obejrzała przygotowane prezentacje. Ocenie podlegał dobór i rozumienie tekstu, interpretacja, dykcja oraz opanowanie tekstu. Jury nie miało łatwego zadania, ponieważ uczestnicy włożyli dużo serca w przygotowania do konkursu. Po burzliwych obradach komisja ogłosiła wyniki.
I miejsce Paulina Klimas oraz Kacper Łukasik. (Te osoby będą reprezentować naszą szkołę w gminnym konkursie recytatorskim w Czchowie)
II miejsce Mariola Pach
III miejsce Magdalena Leszczyńska
Wyróżnienie
Marlena Klecka
Karol Tokarz
Na uczestników czekały dyplomy i nagrody. Wszystkim gratulujemy talentu!

Psotna pogoda nie pozwoliła na wyjście ze szkoły i uroczyste powitanie wiosny, ale w zamian za to, po konkursie recytatorskim, uczniowie mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Witaj wiosno, wiosenko” w wykonaniu klasy I b, III i VI przygotowane przez p. Reginę Studzińską. Tym występem dzieci obudziły całą przyrodę do życia i mimo deszczowej pogody, każdy uczeń poczuł zbliżającą się wielkimi krokami wiosnę.

Galeria foto

B. Kantek-Pawlik