Escape room - Ignacy Jan Paderewski

logoTo, że pokoje zagadek są niezwykle ciekawym miejscem, wie każdy, kto spędził tam chociaż chwilę. Połączenie wiedzy na określony temat, kreatywność oraz pomysłowość a także umiejętność współpracy w grupie, to recepta na sukces w takim miejscu.lp

Jeśli jeszcze dorzucimy do tego wątek historyczny związany patronem naszej szkoły, jednym z ojców niepodległości – Ignacym Janem Paderewskim, to okaże się, że zwykła sala szkolna może zamienić się w profesjonalny escape room. Taki też pokój powstał 10 listopada w naszej szkole. Pianino, stare przedmioty, lampy, książki, świeczniki, skrzynia, symbole narodowe stworzyły doskonałe tło do  ,,stoczenia walki” o jak najszybsze  uwolnienie się z zamkniętego pokoju.

Pokój zagadek odwiedzili uczniowie klas V-VIII. Dwuosobowe drużyny  próbowały pokonać czas i opuścić pokój w czasie krótszym niż 15 minut. Do wykonania mieli 3 odrębne zadania, które w rezultacie tworzyły  3-cyfrowy kod, jaki pozwalał otworzyć skrzynkę z kluczem otwierającym główne drzwi. Uczestnicy konkursu bawili się wyśmienicie. Wykazali się ogromną determinacją i niesamowitą energią.

Ostatecznie, zwyciężczyniami konkursu zostały uczennice klasy VII – Karolina Sroka i Gosia Cecuga, które po mistrzowsku wykonały wszystkie zadania!

Magdalena Kozdrój

escape room escape room escape room
escape room escape room escape room
escape room escape room escape room
escape room escape room escape room
escape room escape room escape room
escape room escape room escape room
escape room escape room escape room
escape room escape room escape room
escape room escape room escape room
escape room escape room escape room
escape room escape room escape room
escape room escape room escape room
escape room escape room escape room
escape room escape room escape room
escape room escape room escape room
escape room escape room escape room
escape room escape room escape room
escape room escape room escape room
escape room escape room escape room
escape room escape room escape room
escape room escape room escape room
escape room escape room escape room
escape room escape room escape room
escape room escape room