Żegnaj, Zimo! Witaj, Wiosno!

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny klasa 2 wraz z wychowawczynią przygotowała tematyczne przedstawienie.

Drugoklasiści zaprezentowali zebranym klasom 0-4 jak należy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki, a nawet zatańczyli wiosenny taniec. Pięknie prezentował się Pan Zima oraz Pani Wiosna. Widownia była zachwycona!

Po częsci artystycznej nadszedł czas na rozstrzygnięcie konkursów dla klas 0-4. Każda klasa miała do wykonania inne zadanie: zeróweczka rysowała portret bociana, pierwszaki wyklejały zwiastun wiosny, drugoklasiści tworzyli bukiety wiosennych kwiatów, trzeciaki układały życzenia dla Wiosny, a klasa czwarta miała napisać wiosenny wiersz. Uczestnicy zaprezentowali swoje prace i otrzymali drobne upominki.

Na koniec wszyscy udali się nad rzekę, aby utopić Marzannę, pozbywając się w ten sposób Zimy na dobre.

 

wiosna wiosna wiosna
wiosna wiosna wiosna
wiosna wiosna wiosna
wiosna wiosna wiosna
wiosna wiosna wiosna
wiosna wiosna wiosna
wiosna wiosna wiosna
wiosna wiosna wiosna
wiosna wiosna wiosna
wiosna wiosna wiosna
wiosna wiosna wiosna
wiosna wiosna wiosna
wiosna wiosna wiosna
wiosna wiosna wiosna
wiosna wiosna wiosna
wiosna wiosna wiosna
wiosna wiosna wiosna
wiosna wiosna wiosna
wiosna wiosna wiosna
wiosna wiosna wiosna
wiosna wiosna wiosna
wiosna wiosna wiosna
wiosna wiosna wiosna
wiosna wiosna wiosna
wiosna wiosna wiosna
wiosna wiosna wiosna
wiosna wiosna wiosna
wiosna wiosna wiosna
wiosna wiosna wiosna
wiosna wiosna wiosna
wiosna wiosna wiosna
wiosna