„Jaśniej proszę, czyli przyjazna twarz matematyki” – konkurs

Z okazji Dnia Matematyki 14 marca 2022 roku odbył się w naszej szkole konkurs międzyklasowy pod hasłem „Jaśniej proszę, czyli przyjazna twarz matematyki”. Organizatorami tego konkursy byli matematycy: p. Anna Włodarz i p. Jolanta Kantek. Uczniowie z klasy 4 – 8 zgromadzili się na sali gimnastycznej, by tam wspólnie bawić się matematyką.

Na początek każda klasa wytypowała spośród siebie trzyosobowy zespół, który miał reprezentować całą klasę w danej konkurencji. Łącznie do rozwiązania było 10 zadań. Wśród nich były łamigłówki, domino matematyczne, tangramy, zagadki, krzyżówka z hasłem oraz mini sudoku.

Wśród uczniów biorących udział w konkursie widać było zaangażowanie i duże skupienie nad problemem oraz radość, gdy tylko udało się rozwiązać dane zadanie. Osoby z każdego zespołu klasowego bardzo się starały, by wywalczyć dla całej klasy jak najwyższe miejsce. W efekcie wyniki przedstawiły się następująco, choć należy dodać, że miejsca poróżnił tylko jeden punkt.

I miejsce ex aequo: Uczniowie z klasy V i VI

II miejsce ex aequo: Uczniowie z klasy IV i VIII

III miejsce: Uczniowie z klasy VII

Na koniec uczniowie każdej klasy otrzymali dyplom oraz duże brawa od publiczności .

Zdjęcia z tego dnia można zobaczyć w galerii .

Jolanta Kantek

 

dzień matematyki dzień matematyki dzień matematyki
dzień matematyki dzień matematyki dzień matematyki
dzień matematyki dzień matematyki dzień matematyki
dzień matematyki dzień matematyki dzień matematyki
dzień matematyki dzień matematyki dzień matematyki
dzień matematyki dzień matematyki dzień matematyki
dzień matematyki dzień matematyki dzień matematyki
dzień matematyki dzień matematyki dzień matematyki
dzień matematyki dzień matematyki dzień matematyki
dzień matematyki