Harcerskie wieści luty 2015

Czuwaj!
     h0111 listopada delegacja zuchów i harcerzy uczestniczyła w obchodach Święta Odzyskania Niepodległości w gminie Czchów.


     26 listopada drużyna harcerska rozpoczęła przygodę od zjazdu najstarszym istniejącym w Wieliczce szybem górniczym - Regis. Uczestnicy wyprawy otrzymali roboczy strój, kask, lampa oraz butle z tlenem. Nad wyprawą czuwał doświadczony przewodnik zwany przodowym, który zna kopalnię od podszewki, pewnie prowadzi po labiryncie komór i korytarzy, jest dla grupy najlepszym nauczycielem podziemnego fachu. Przodowy każdemu uczestnikowi ekspedycji przydzielił górniczy zawód oraz zadanie do wykonania. Harcerze samodzielnie mierzyli poziom stężenia metanu, wyszukiwali i transportowali sól, wyznaczali drogę i badali nieznane sobie komory. Poznali w praktyce codzienne podziemne życie, a także tajniki górniczych tradycji i obrzędów. Przekonali się, że zawód górnika wymaga zaangażowania, jest przepustką do poznania tajemnic podziemnego świata.


    h02h04 17 grudnia zuchy i harcerze z naszej szkoły wystawili „ Jasełka” w Brzesku na Uroczystości pobrania Betlejemskiego Światła Pokoju. Na tej uroczystości obydwie drużyny przystąpiły do złożenia obietnicy zuchowej oraz przyrzeczenia harcerskiego. 


     Po raz kolejny 21 grudnia podczas Mszy Świętej drużyny przekazały Betlejemskie Światło Pokoju społeczności lokalnej.


Patrycja Kołodziej z klasy VI i Wiktoria Świerczek z klasy III otrzymały wyróżnienie w Konkursie Plastycznym „Ozdoba choinkowa”.
Zgodnie z planem pracy hufca odbyła się sprzedaż Kalendarzy Harcerskich na rok 2015. Pieniądze ze sprzedaży zostały przekazane do Komendy Hufca w Brzesku. Będą przeznaczone na finansowanie lub dofinansowanie zadań programowych Hufca w roku 2014/ 2015 (konkursy, imprezy okolicznościowe, wyjazdy itp.) Dziękuję zuchom i harcerzom za zaangażowanie.


   h05  Jakub Maciaś i Daniel Serafin wzięli udział w pierwszej części Harcerskiej Akademii podczas ferii zimowych. Biwak trwał trzy dni. W tym czasie harcerze uczestniczyli w szkoleniach prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę HA. Nie zabrakło też dobrej zabawy, wypraw i śpiewania piosenek harcerskich.h03