(Nie)zwykłe maseczki

W związku z panującą pandemią koronawirusa w naszej szkole obowiązuje zasada DDDM (Dezynfekcja-Dystans-Dyscyplina-Maseczka).

Na korytarzach zainstalowano dozowniki z płynem dezynfekującym, uczniowie i nauczyciele utrzymują 1,5 - metrowy dystans i stosują się do obowiązujących wytycznych, a buzie i nosy mają zasłonięte maseczkami. Wśród nauczycieli prym wiodą pleksiglasowe przyłbice, a wśród uczniów w modzie są zarówno te jednorazowe, jak i materiałowe wieolkrotnego użytku w przeróżnych wzorach i kolorach.

Jednak drugoklasistom ta różnorodność nie wystarczyła, i razem ze swoja panią wychowawczynią postanowili stworzyć własne niezwykłe maseczki. Sami zaprojektowali i wykonali małe maseczkowe dzieła, które w modzie szkolnej zdobyły uznanie nie tylko najmłodszych. Brawo za pomysł!

maski