Wieści zuchowe i harcerskie - kwiecień 2019 – biwak w Dursztynie

Pod koniec kwietnia odbył się dwudniowy biwak w Dursztynie. Zorganizowany został przez druhnę Martę, z moją pomocą, oraz dzięki gościnności ojca Józefa. W pierwszym dniu zapoznaliśmy się z miejscem noclegowym i okolicą, oraz  historią życia Mieczysławy Faryniak. Cieszyła się ona uznaniem i błogosławieństwem Karola Wojtyły jeszcze jako metropolity krakowskiego, jak również jako papieża Jana Pawła II. Świadczą o tym liczne listy, które pisał do niej z Krakowa i później z Watykanu.
,,Wiem, że moje podziękowanie jest nieproporcjonalne do tego, co Pani uczyniła dla Boga, Kościoła i Ojczyzny swą apostolską pracą w Dursztynie i okolicy. Ale i to wiem, że Bóg wynagrodzi to Pani hojnie już tu na ziemi swą łaską i błogosławieństwem, a w wieczności chwałą i szczęściem”.
                                                                                       Ks. kard. K. Wojtyła, 22 czerwca 1976 r.
 Wieczorem uczestniczyliśmy we mszy św. w kościele parafialnym p.w. św. Jana Chrzciciela odprawionej przez proboszcza o. Józefa, który później zorganizował grilla. Gospodarz osobiście upiekł dla nas kiełbaski ufundowane przez Radę Rodziców.
Nie obyło się bez pląsów śpiewu i zabawy na świeczowisku.
W sobotę spędziliśmy czas w Niedzicy, gdzie znajduje się muzeum. Zwiedziliśmy zamek i wozownię, a później mieliśmy przerwę na posiłek oraz zakup pamiątek. Po wszystkim pełni wrażeń i pozytywnej energii wróciliśmy się do Tworkowej. Nasza wyprawa zaowocowała zdobyciem sprawności ,,łazik”.
P.S.
Ojcu Józefowi dziękujemy za gościnę, a także obiecujemy, że będziemy modlić się za niego, oraz o beatyfikację Mieczysławy Faryniak.
Wszystkich Was nasi drodzy czytelnicy prosimy o wsparcie modlitewne.
                                                           Tekst i foto – druhna Regina

 Biwak harcerski Biwak harcerski Biwak harcerski
 Biwak harcerski Biwak harcerski Biwak harcerski
 Biwak harcerski Biwak harcerski Biwak harcerski
 Biwak harcerski Biwak harcerski Biwak harcerski
 Biwak harcerski Biwak harcerski Biwak harcerski
 Biwak harcerski Biwak harcerski Biwak harcerski
 Biwak harcerski Biwak harcerski Biwak harcerski