Dzień Edukacji Narodowej

 

     W poniedziałek 13 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przygotowali ją uczniowie kl. II Gim. oraz II SP. Od strony muzycznej wsparci zostali przez kilkuosobowy chór dziewcząt z kl. I Gim. oraz Dominikę Leszczyńską z kl. III . Próby odbywały się pod opieką Pań Marty Potoczek oraz Beaty Kania-Skowrońskiej.

Podczas akademii uczniowie przypomnieli historię obchodzonego święta oraz wykonali program artystyczny, który zawierał m.in. dedykowany nauczycielom koncert życzeń. Na koniec Samorząd Uczniowski odznaczył nauczycieli i pracowników szkoły ORDERAMI SU.

Za troskę o wszystkich uczniów, pracowników szkoły oraz za czuwanie nad wszystkim, co się dzieje w szkole,, nie zapominając o dobrym słowie dla nich i wciąż na nowo wybaczając im wszystkie niedociągnięcia ,,odznaczono Panią Dyrektor Marię Włodarczyk „Orderem Czułego Serca”.

 

Dla pań Marty Wnęk i Bogumiły Kantek-Pawlik, które uczą i pilnują najmłodszych kolegów, pocieszają ich i opiekują się nimi, kiedy chodzą zagubieni po szkolnym korytarzu uczniowie przygotowali „Order Matczynej Troskliwości”

„Orderem Mistrzyni Słowa Polskiego” uhonorowano panie Marię Różowską i Barbarę Midę, które zmagają się z wypracowaniami, usiłując domyśleć się, jaką światłą myśl zaszyfrował uczeń pismem klinowym w swym zeszycie i które z poświęceniem walczą z bykami – oczywiście tymi ortograficznymi.


Uczniowie mieli też order dla Pani Anny Kantek, dzięki której poznali podstawy królowej nauk – matematyki. Za wbijanie im do głów wzorów, które potem niektórzy pamiętają, za donośny głos matematycznej wiedzy oraz za wytrwałość do „entej” potęgi wręczyli jej „Order Pitagorasa”


Paniom uczącym kl. I i II, Pani Jolancie Mędrek i Reginie Studzińskiej, za cierpliwe wpajanie podstaw nie tylko wiedzy, ale i szkolnych zasad, za przywiązanie i poświęcenie dla swoich klas oraz za to, że znajdują jeszcze czas dla uczniów starszych: na szkolne akcje, zbiórki i konkursy, nadano order „Order Anielskiej Cierpliwości” .

„Order Gotowej na Wszystko”, zdobyła Pani Marta Potoczek, która oprócz przywiązania i poświęcenia dla swojej klasy, znajduje też czas dla uczniów starszych, wpajając im zasady pierwszej pomocy, harcerskie cnoty, a także dba o ich smak, wyczucie estetyki i artyzmu.


Za mozolne wpajanie wiedzy z przyrody, za nieustanne przypominanie zasad ekologii, a także za marszobiegi, zawody i mecze „Order Czterolistnej Kończyny” przyznano Pani Janinie Buchowicz.


Za otwieranie uczniowskich umysłów na nauki ścisłe przy jednoczesnej, matczynej trosce o ich wychowanie – to zasługa, za którą „Orderem Dobroduszności” odznaczyli dziś panią Annę Włodarz.


Przygotowano też odznaczenie dla dwóch osób, które uświadamiają , że człowiek prócz ciała ma jeszcze duszę. Tłumaczą nieustannie wszystkim, że wartościami ważniejszymi od pieniądza i kariery są: wiara, nadzieja i miłość.
„Order Strażnika Wiary” wręczono Ks. Ryszardowi Łątce oraz Pani Alinie Kornaś.

Panie uczące języków obcych, Panią Beatę Kania-Skowrońską oraz Joannę Święcicką-Policht, odznaczono „Orderem Wieży Babel” za dostarczanie nowinek, mówienie w obcym języku, upór w ciągłym poszerzaniu nowych horyzontów

Za doskonalenie uczniowskiej wiedzy o przeszłości, po to, by mogli się uczyć nie tylko na swoich, ale też i na błędach przodków i praprzodków, Pani Annie Pawlik, która czyni to z uśmiechem na twarzy, nadali „Order Królowej Kleopatry”.


Kolejne honorowe odznaczenie chcemy przyznać Panom, którzy .... potrafią wszystko. „Order Człowieka Orkiestry” przekazano Panu Stanisławowi Nieć oraz na ręce Pani Dyrektor dla nieobecnego na uroczystości Pana Czesława Żurka.

„Orderem Fair Play” uhonorowano też pana Bartłomieja Wnęka, dzięki któremu mogą rozruszać swoje mięśnie i kości po wyczerpującym siedzeniu w niemal całkowitym bezruchu na lekcjach oraz dowiedzieć się, na czym polega prawdziwa sportowa rywalizacja”


Nie tylko nauką szkoła stoi, trzeba o nią dbać także od strony budżetowej i technicznej. Nad tym pierwszym perfekcyjnie czuwa pani księgowa Bernadeta Staszczyk, dlatego odznaczono ją „Orderem Złotej Cyferki”

Za czuwanie nad wszystkimi urządzeniami technicznymi działającymi w szkole, naprawianie pourywanych klamek, koszenie trawki na boisku do gry w nogę oraz za wiele innych prac nadano „Order Złotej Rączki” panu konserwatorowi Januszowie Nieć.

Ostatnie zaszczytne odznaczenie uczniowie nadali osobom, które codziennie dbają o to, by szkoła była czysta i ładna. Za zmiatanie kilogramów piachu z korytarza, mycie szyb (aby można było na lekcji wyglądać na boisko przez czyste okna) oraz za nieustanną walkę z wnoszonymi do szkoły wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami, podziękowanie złożono paniom Agnieszce Zięć, Dorocie Łach i Agacie Kuna, nadając im „Ordery Perfekcyjnej Pani w Szkole”

Odznaczeniom towarzyszyły fanfary i gratulacje. Uroczystość zakończyło przemówienie Pani Dyrektor.

Dzień Edukacji Narodowej Dzień Edukacji Narodowej Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej Dzień Edukacji Narodowej Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej