Wieści zuchowe i harcerskie – październik 2018 - TURNIEJ

20181004 151800W czwartek 4 października na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jadownikach odbył się w godz. 15:00-18:00 Jesienny Turniej Zuchów i Harcerzy. Spotkało się ponad 100 zuchów, harcerzy i instruktorów Hufca ZHP Brzesko, by wspólnie uroczystym apelem zainaugurować nowy rok harcerski 2018/2019. Wręczono podziękowania, pamiątkowe dyplomy i nagrody dla instruktorów najbardziej zaangażowanych w swoją działalność w ubiegłym roku. Podsumowano również hufcowe współzawodnictwo o tytuł gromady i drużyn kopernikowskich.

2 Gromada Zuchowa ,,Leśne Ludki” przy PSP w Tworkowej zdobyła tytuł Kopernikowskiej Gromady Zuchowej 2017/18r.
Po apelu rozegrano kolejną edycję Jesiennego Turnieju Zuchów i Harcerzy.
Konkurencje:Zuchy: majsterka zuchowa - ,,Jesienne drzewo”, konkurs dotyczący Prawa i Obietnicy Zuchowej i tegorocznych rocznic, zwiad po okolicy.
Harcerze i harcerze starsi: samarytanka, konkurs piosenki, historia ZHP, Prawo i Przyrzeczenie Harcerskie, elementy pionierki obozowej.
Wyniki turnieju:
zuchy:
3 miejsce: 2 GZ "Leśne Ludki" z Tworkowej
harcerze:
4 miejsce: 7 DH "Iskierki" z Tworkowej GALERIA FOTO

Druhna Regina