Wieści zuchowe i harcerskie - Wakacje 2018 r.

20180626 17164926.- 30.06.2018r.
W obozie biwakowym ZHP w Piaskach – Drużkowie zakwaterowało się 6. zuchów (Cecuga M., Klecka M., Pach A., Maciaś K., Szpil B., Brzęk O.) i 5. harcerzy ( Urbańczyk N., Pach M., Cecuga B., Szpil D., Pattocy P., ) z Tworkowej wraz z drużynową Reginą. Z łezką w oku pożegnali się z rodzicami i zaczęli wakacyjną przygodę.
Pierwszy dzień - Wędrówka na Głowaczkę pokazała, że dzieciaki mają dobrą kondycję. Spotkanie ze strażakami i funkcjonariuszami policji uświadomiło im, że mają być uważni w każdym miejscu i odpowiedzialni za siebie i kolegów. Ognisko – poznajemy się nawzajem.
Drugi dzień – Wyjście do Czchowa szlakiem miejsc pamięci. Wysłuchanie gawędy o ofiarach wojennych, którym poświęcony jest pomnik przy kościele złożenie kwiatów, zapalenie zniczy i chwilą modlitwy uczczenie ich pamięci. Wizyta na cmentarzu i Placu Katyńskim. Po południu gra terenowa. Każdy patrol wykazał się wiedzą i umiejętnościami. Ognisko – zabawy integracyjne ze śpiewem.
Trzeci dzień – Wycieczka autokarowa po Gminie Iwkowa do Miejsc Pamięci oraz Skansenu i Miasta Galicyjskiego w Nowym Sączu. Zbieranie informacji o wydarzeniach historycznych i miejscach pamięci narodowej. Odpoczynek na basenie. Świeczowisko.
Czwarty dzień – Profilaktyczny konkurs plastyczny ,,Unikam nałogów, podziwiam piękno krajobrazu”. Spotkanie z alpakami. Mini turniej szachów wikingów. Ognisko pożegnalne ,,Ogniska już dogasa blask…”.
Piąty dzień – Podsumowanie zadań programowych – prezentacje: Miejsc Pamięci i Księgi Miejsc Pamięci Narodowej. Heppening ,,W zdrowym ciele – zdrowy duch”- scenki tematyczne. Spacer po okolicy. Podsumowanie biwaku – rozdanie dyplomów i podziękowań, porządkowanie terenu biwakowego, pakowanie, ostatni apel, pożegnanie z Ośrodkiem biwaku, wyjazd do domów.GALERIA FOTO
druhna Regina