Wycieczka do Zalasowej

  W piękny,słoneczny dzień 21 maja najmłodsze dzieci z klas 0-III uczestniczyli w wycieczce do Zalasowej.W tej malowniczej wsi znajduje się Wioska Indiańska"Fort Wapiti"Na miejscu przywitał nas wódz wraz z Indiankami.Najpierw nauczył nas indiańskiej piosenki-pieśni ducha ognia,a potem oprowadził po wiosce. Opowiadał o życiu Indian i zaprezentował eksponaty zgromadzone w namiotach-tipi(stroje, broń, sprzęty domowe, instrumenty muzyczne). Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą w tej dziedzinie, czym zaskoczyli samego wodza, który wyraził wielkie uznanie. 

Po części teoretycznej przyszedł czas na  atrakcje zabawowo-sportowe;strzelanie z łuku,z dmuchawki rzuty włócznią,rzut na bizonie rogi,wyścigi węży ,indiański połów ryb i tor przeszkód. Aby zregenerować siły po wyczerpujących zabawach dzieci zjadły kiełbaski usmażone na ognisku,a potem cierpliwie ustawili się w kolejce-jedni do malowania twarzy, inni do sklepiku z pamiątkami.Na zakończenie trzy godzinnego pobytu odtańczyliśmy taniec aligatora pożegnaliśmy się z wioską i jej mieszkańcami.          
Wszyscy szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do Tworkowej,gdzie na swoje dzieci czekali stęsknieni rodzice. 
Napisała Marta Cabała
 W indiańskiej wiosce  W indiańskiej wiosce  W indiańskiej wiosce
 W indiańskiej wiosce  W indiańskiej wiosce  W indiańskiej wiosce
 W indiańskiej wiosce  W indiańskiej wiosce  W indiańskiej wiosce
 W indiańskiej wiosce  W indiańskiej wiosce  W indiańskiej wiosce
 W indiańskiej wiosce