24.02.2018 - Ślubowanie MŁODZIEŻOWEJ DRUŻYNY POŻARNICZEJ

W s035-IMG 5829obotę 24 lutego odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie 20 uczniów i uczennic z naszej szkoły na członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Wydarzenie to było kulminacyjnym punktem Walnego Zebrania Sprawozdawczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Tworkowej za rok 2017. 
W zebraniu uczestniczyli zaproszeni goście:

- Wiceprezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP – dh Dariusz Pęcak,
- Prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP Burmistrz Czchowa –
dh Marek Chudoba,
- przedstawiciel KP PSP w Brzesku – mł. bryg. Władysław Świder,
- Komendant Gminny ZOSP RP – dh Piotr Musiał,
- Proboszcz Parafii w Tworkowej - ks. Ryszard Łątka,
- Dyrektor Zespołu Szkół w Tworkowej - Maria Włodarczyk
- oraz rodzice dzieci należących do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza powstała w 2017 roku. Przez okres kilku miesięcy pod nadzorem druhów strażaków drużyna poznawała podstawy wiedzy pożarniczej i odbyła szkolenie w zakresie udzielania pomocy medycznej. Podczas uroczystości można było obserwować doskonałe opanowanie musztry przez młodzież.
Serdecznie gratulujemy młodym strażakom i życzymy sukcesów i wytrwałości.galeria foto