Harcerskie wieści grudzień 2017

Konkursy

 20171201c20171201bW dniu 01.12.2017 r. (tj. piątek) w godz. 15.30-17.30 w Domu Nauczyciela w Brzesku odbyły się hufcowe konkursy : Strofy o Ojczyżnie i Konkurs wiedzy o Bohaterze Hufca, Mikołaju Koperniku. W konkursie recytatorskim I  miejsce zdobyła: Leszczynska M.(kl.III), a III miejsce zajęła Świerczek W. (kl. VI). Szpil B. i Wolak B.(kl. III) bardzo dobrze poradzili sobie z pytaniami w  konkursie wiedzy.

 


 

Spotkanie z Mikołajem

 

 

W dniu 6 grudnia odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Świętego Mikołaja. Druhny i druhowie oraz zuchy oraz drużynowe spotkali się z Mikołajem i zostali obdarowani prezentami.
Dziękujemy Miejskiemu Ośrodkowi Kultury i Sportu w Czchowie za ufundowanie prezentów.

20171205 131054

 

 

 

 

 

 

 

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Tworkowej

20171219a 19 grudnia 2017 r. gromada zuchów i harcerzy z Tworkowj wzięła udział w uroczystym Apelu Hufca na Rynku w Brzesku, a następnie we mszy św. w Kościele św. Jakuba. W trakcie uroczystości  przekazano lampy z Betlejemskim Światłem Pokoju.

„My, harcerze, sprowadzając Betlejemski Ogień do Polski i przekazując Go wszystkim, którzy pragną Jego obecności, pełnimy służbę w imię pokoju, zrozumienia i pojednania pomiędzy ludźmi z bliska i z daleka”.

W piątek 22 grudnia na roratach zuchy i harcerze już po raz kolejny przekazali Betlejemskie Światełko Pokoju lokalnej społeczności. 
 
 

 Światło Pokoju  Światło Pokoju  Światło Pokoju
 Światło Pokoju  Światło Pokoju  Światło Pokoju