Gminny Konkurs Ortograficzny dla gimnazjum w Domosławicach

IMG 20171103 101722IMG 20171103 1020213 listopada 2017 roku odbył się w szkole w Domosławicach X. Konkurs Ortograficzny dla gimnazjalistów, w którym wzięły udział dwie uczennice ze szkoły w Tworkowej: Wiktoria Perc i Sandra Staszczyk. Pod opieką pani Marii Różowskiej, punktualnie o ósmej rano stawiły się w szkole w Domosławicach, gdzie już zjawiali się uczniowie z innych szkół z gminy Czchów. Jedynie gimnazjum w Czchowie nie wystawiło swoich reprezentantów.
Po przywitaniu zajęciu miejsc rozpoczął się I etap: dyktando, z którym uczennice naszej szkoły poradziły sobie znakomicie.
Kolejnym etapem konkursu był godzinny sprawdzian ze znajomości ortografii polskiej. Sprawdzian ten czasami zaskakiwał nasze reprezentantki, ale nie przysporzył im większych problemów.
Po zakończeniu II etapu konkursu przyszedł czas na poczęstunek.
Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na wyniki konkursu, a czas dłużył się każdemu niemiłosiernie.
W końcu nadszedł długo wyczekiwany czas na ogłoszenie wyników. Gdy Jury ogłaszało wyniki, napięcie sięgnęło zenitu.
W X. Gminnych Konkursie Ortograficznym dla gimnazjum, I miejsce zajął uczeń z Domosławic. Wysokie II miejsce zdobyła uczennica z Tworkowej Wiktoria Perc. Druga uczennica reprezentacji naszej szkoły Sandra Staszczyk, zdobyła natomiast bardzo wysokie wyniki w konkursie i pamiątkowy dyplom z rąk dyrektora szkoły – przewodniczącego Jury.
Po rozdaniu nagród, wszyscy uczestnicy zadowoleni i z uśmiechem na twarzy wrócili do swoich macierzystych szkół i domów.
Konkurs ten dał nam nie tylko potężną dawkę emocji i adrenaliny, lecz przede wszystkim był testem naszych umiejętności ortograficznych, które przydadzą nam się podczas egzaminu gimnazjalnego.
Wiktoria Perc
Kl. III gimnazjum