Wycieczka do schroniska dla zwierząt


IMG 8492W piękny jesienny czwartek 23 listopada 2017 wybraliśmy się na niezwykłą wycieczkę pod opieką Pani Reginy oraz Pani Uli.

Rozpoczęła się ona od obejrzenia bajki w kinie Planeta. Później odwiedziliśmy cmentarz wojskowy w Brzesku, gdzie zapaliliśmy znicze oraz pomodliliśmy się za dusze poległych w walce za naszą Ojczyznę.

Jednak głównym celem wycieczki było przekazanie karmy oraz koców dla bezdomnych zwierząt. Uzbieraliśmy ją w ramach akcji charytatywnej w naszej szkole dla Schroniska w Borku, zorganizowanej z inicjatywy drużynowej Pani Reginy Studzińskiej.GALERIA FOTO

Podczas wizyty w schronisku poznaliśmy zasady funkcjonowania tego miejsca. Odbyliśmy spotkane z Panią behawiorystką, na którym zdobyliśmy wiedzę na temat zachowań psów i o tym jak w odpowiedni i odpowiedzialny sposób zdecydować się na posiadanie pupila. Zostaliśmy oprowadzeni po obiekcie, mogliśmy zadawać pytania pracownikom, dzięki czemu poznaliśmy także historie zwierząt znajdujących się pod ich opieką. Mogliśmy także aktywnie zaangażować się w działalność na rzecz zwierząt. Pobawiliśmy się z kotami, a także wyprowadziliśmy niektóre psy na spacer.

Był to bardzo aktywny i ważny dzień. Ponieważ od teraz zawsze będziemy pamiętać, że szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli. :)

Równocześnie bardzo dziękujemy każdemu, kto zabrał udział w naszej zbiórce, a także sponsorom, którzy zapewnili nam darmowy i bezpieczny transport.

Nadal zachęcamy do udziału w akcji, ponieważ cały czas chcemy pomagać! Przypominamy również, że schronisko w Borku można odwiedzać od poniedziałku do soboty w  godzinach od 9 do 16. Każdy z Nas może wyprowadzić zwierzęta na spacer i okazać im trochę miłości. Zapraszamy również na facebookowy profil schroniska, gdzie umieszczono podziękowania dla naszej szkoły:https://www.facebook.com/schroniskoadopcjepsow/?hc_ref=ARQqF1WF85_2VhDxvRdJwiBOFyfy07RxTXNi8zsb3lLA9hHyIjEOkxroD4ImY25a584 .

Pamiętajcie Nasi mili. Adoptujcie, kupujcie, róbcie co chcecie, ale bądźcie odpowiedzialni. J

P.S. Jeden z psiaków wyprowadzanych przez nas - Nesco. Po naszej wizycie znalazł dom.:) Życzymy mu szczęścia!

Uczniowie klasy II z wychowawcą Reginą Studzińską.