Wycieczka do Krakowa

Rano, 12 października 2017 roku uczniowie, zamiast podręczników, zeszytów, przyborów, zapakowali do swoich plecaków najlepsze smakołyki i trochę kasy od rodziców. A wszystko po to, aby zapewnić sobie udaną wycieczkę do Krakowa.
Była stolica Polski przywitała nas piękną, jesienną pogodą. Po spotkaniu z przewodnikiem zaczęliśmy zwiedzanie. Najpierw udaliśmy się do smoka, gdzie wysłuchaliśmy o nim legendy, a następnie przeszliśmy na Wzgórze Wawelskie.
Katedra Wawelska - „historia Polski zakuta w kamieniu” – była kolejnym punktem naszej wyprawy. Mieliśmy okazję zobaczyć Dzwon Zygmunta, Krypty oraz tłumy przybyłych turystów z zagranicy, którzy z ogromnym zaciekawieniem słuchali swoich przewodników.
Dla kochających przyrodę i jej piękno wspaniały okazał się spacer Traktem Królewskim. Jesienne słońce, przebijające się przez złoto - żółte liście wolno opadające z drzew na ziemię, nadawało niezwykłego uroku. Podczas tego spaceru widzieliśmy Uniwersytet Jagielloński, słynne Okno Papieskie, Rynek wraz z Sukiennicami, Barbakan oraz dawne mury miejskie wraz z Bramą Floriańską.
Na koniec przyszedł czas na najbardziej oczekiwany moment przez uczestników wojaży tj. park trampolin Gojump. Myślę, że żadne słowa nie wyrażą tej zabawy lepiej, od emocji uczniów jakie uwolniły się podczas skakania.

Jolanta Kantek

 Wycieczka do Krakowa  Wycieczka do Krakowa  Wycieczka do Krakowa
 Wycieczka do Krakowa  Wycieczka do Krakowa  Wycieczka do Krakowa