Konkurs ortograficzny 2017

34-IMG 70576 czerwca 2017 r. odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny po nazwą ,,Mistrz Ortografii Ziemi Czchowskiej". Od kilkunastu lat jest on organizowany w naszej szkole. W konkursie brali udział uczniowiej z naszej gminy, od klas IV do VI. Naszą szkołę reprezentowali Sabina Gawlik, Bartosz Gregorczuk, Justyna Klimas i ja - Wiktoria Świerczek. I etap konkursu ortograficznego rozpoczął się o godzinie dziewiątej. Pisaliśmy dość łatwe, moim zdaniem, dyktando. Czytała je pani Maria Różowska. Większość osób napisała je w trzydzieści minut. Po napisaniu dyktanda rozpoczął się etap II konkursu, czyli test ortograficzny. Wszyscy wytrwale pracowali rozwiązując test. Po zakończeniu II etapu poproszono nas na stołówkę, gdzie czekał na nas poczęstunek. W trakcie poczęstunku, poznawaliśmy się nawzajem. Około godziny jedenastej, wszyscy wróciliśmy na I piętro, gdzie czekaliśmy na wyniki. Przyznam, że czekaliśmy na nie dość długo. Po wyrazach twarzy uczestników, widać było, że są już znudzeni. Gdy nastąpiły ogłoszenia wyników, wszyscy byli zaciekawieni i zdenerwowani. Pani dyrektor Włodarczyk rozdawała dyplomy i nagrody. Niestety Sabina, Bartek i Justyna nie zajęli żadnego miejsca. Natomiast ja zajęłam IV  miejsce. Po wynikach wszyscy rozeszli się do swoich szkół. Moim zdaniem było to wspaniałe przeżycie i z chęcią wezmę udział w kolejnym konkursie. 


-------> Wiktoria Świerczek