XII GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY

18 maja odbył się XII Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas piątych. W tym roku gospodarzem konkursu była Publiczna Szkoła Podstawowa w Czchowie. Na turnieju spotkali się uczniowie z Czchowa, Domosławic, Jurkowa, Tymowej, Tworkowej i Złotej. Zadaniem uczestników było rozwiązanie sześciu zadań otwartych w ciągu jednej godziny.
Rywalizacja była bardzo zacięta. Wypieki na policzkach oraz głębokie skupienie świadczyły o niebanalnym podejściu konkursowiczów do wydarzenia. W sali panowała atmosfera wzmożonej pracy i pełnej koncentracji, mimo, że za oknem słychać było odgłosy pochodzące z ulicy.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: I miejsce zdobył Filip Musiał (PSP Złota), na II miejscu uplasował się Karol Potępa (PSP Złota), III miejsce wywalczyła Natalia Urbańczyk (PSP Tworkowa). Gabrieli Kołodziej nie udało się stanąć na podium, ale jej praca i zaangażowanie również zasługuje na pochwałę.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratuluję i życzę dalszych sukcesów na kolejnych konkursach
Jolanta Kantek

 konkurs  konkurs