„Mistrz Matematyk klas III”

DSC0757021 marca w Publicznej Szkole Podstawowej w Czchowie odbył się Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas III szkół podstawowych z gminy Czchów, o tytuł "Mistrz Matematyk". Konkurs miał na celu rozwijanie i pogłębianie zainteresowań oraz uzdolnień matematycznych uczniów.
O tytuł mistrza matematyki walczyli Mariola Pach i Patryk Pattocy. Zmagania polegały na rozwiązaniu w ciągu 1 godziny testu matematycznego, który zawierał zadania złożone otwarte, problemowe a także łamigłówki. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się logicznym myśleniem, a także sprytem w liczeniu.
Mariola Pach zdobyła III miejsce i tym samym zakwalifikowała się do Powiatowego Konkursu Matematycznego „Mistrz Matematyk”, który odbędzie się w Bochni.
Gratulujemy, trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów !!!

B.Kantek - Pawlik