Jasełka 2017

DSC 3807„Wśród nocnej ciszy…” , „Bóg się rodzi…”, czy „Pójdźmy wszyscy do stajenki…” wybrzmiewa często w naszych uszach w okresie Świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie wszyscy stajemy się lepsi, bardziej życzliwi i wyrozumiali wobec siebie, zapominamy o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt uczniowie Gimnazjum w Tworkowej pod opieką i korzystając ze wsparcia p. Marii Różowskiej wystawili jasełka bożonarodzeniowe. Publiczność mogła po raz kolejny przeżyć historię Maryi i Józefa, czuwających nad spokojnym snem nowonarodzonego Jezusa. W specjalnie przygotowanych na tę okazję, pięknych strojach oraz w okolicznościowej scenografii przedstawiającej rozgwieżdżone niebo nad Betlejem młodzi aktorzy, ukrywając tremę, przedstawili w zabawny sposób sceny z narodzin Jezusa. Wszystkich rozbawiła uwspółcześniona wersja tych wydarzeń, często odwołująca się do współczesnych postaci, czy też wydarzeń. Należy podkreślić zaangażowanie młodzieży, którą tak znakomicie i starannie przygotowała pani Różowska. Młodzi aktorzy zaangażowali całe swoje umiejętności i serce w to przedstawienie, za co zostali nagrodzeni sowitymi brawami. Uwagę widzów przyciągały nie tylko oryginalne charakteryzacje, ale także przygotowane przez aktorów stroje. Niektóre z nich np. strój śmierci budziły wprost przerażenie zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych odbiorców. Premiera tego przedstawienia miała miejsce w Szkole w Tworkowej przy okazji choinki szkolnej 27 stycznia 2017roku(GALERIA FOTO) i została bardzo ciepło przyjęta zarówno przez dzieci jak i nauczycieli oraz rodziców. Widzowie nie szczędzili braw i uśmiechów, a dzieci z młodszych klas pozowały z aktorami do pamiątkowych zdjęć. Wzruszenie udzieliło się również naszej pani Dyrektor, która pod wpływem tych pięknych emocji zaprosiła uczniów do uświetnienia jasełkowym przedstawieniem spotkania opłatkowego strażaków i dorosłych mieszkańców naszej miejscowości. Wszyscy chętnie przyjęli to zaproszenie i dzielnie pokonując ogromną tremę, czasem nawet jakieś niedyspozycje zdrowotne, bez dodatkowych prób spotkali się z mieszkańcami Tworkowej. Na scenie remizy O.S.P. młodzi aktorzy pod kierunkiem pani Różowskiej ponownie zaprezentowali jasełka bożonarodzeniowe we współczesnej wersji. Występ wywoływał burzę braw po każdym akcie przedstawienia. Kiedy część artystyczna spotkania dobiegła końca publiczność nagrodziła młodych aktorów i jej artystyczną opiekunkę zasłużoną owacją i wspólnym śpiewem kolęd. Występy uczniów-aktorów były niezwykłym przeżyciem zarówno dla nich samych, jak i pani Różowskiej, która to przedstawienie przygotowała i czuwała nad całością i wspaniałej publiczności.

Wiktoria Perc, ucz.kl.II gim.
(w jasełkach rola diabełka,
który stał się człowiekiem)