Harcerskie wieści grudzień 2016

Betlejemskie Światełko Pokoju
TVL 8791Po raz kolejny będziemy trzymać w naszych dłoniach Betlejemskie Światełko Pokoju. Płomień światła rozpalony w grocie Narodzenia Jezusa w Betlejem rozpoczął swoją wędrówkę. Przekazywany przez skautów z różnych krajów Europy. Dla nas harcerzy, ogień zawsze ma moc niezwykłą. W kręgu swego ciepła jednoczy nas w harcerską Rodzinę, blaskiem buduje wspólnotę. Niesiony harcerskimi dłońmi ogień z Betlejem powinien trafić wszędzie tam, gdzie potrzebne są ciepło i jasność. Zanieśmy go tam, gdzie w blasku tego światła odnaleźć trzeba miłość, zrozumienie i nadzieję.
Światło Betlejemskie niesie pokój. Jest symbolem pokoju wewnętrznego, wyciszenia i refleksji nad samym sobą przed zbliżającymi się Świętami Narodzenia Pańskiego.
Betlejemski Ogień promieniuje światłem radości. Radość dawania innym, dzielenia się tym, co w każdym z nas tkwi najlepszego. Niech miłość i wrażliwość będą drogowskazem naszego postępowania.
Zanieśmy innym dobro tkwiące w symbolu skautowego światła, które dotarło do nas z Betlejem. Niech blask i ciepło betlejemskiego Światła Pokoju rozgrzeje i otworzy serca nas wszystkich.
Justyna Klimas
,,Iskierki''

Galeria foto

OBIETNICA ZUCHOWA I PRZYRZECZENIE HARCERSKIE

Dnia 21 grudnia w naszej szkole odbyło się  Przyrzeczenie Harcerskie i Obietnica Zuchowa.

Galeria foto