Wycieczka przedszkolaków

 

     Dnia 8 października 2014 roku dzieci pięcioletnie i sześcioletnie z oddziału przedszkolnego z naszej szkoły, wraz ze swoimi wychowawczyniami, panią Martą Wnęk – Cabała i Bogumiłą Kantek – Pawlik wyruszyły na pieszą wycieczkę, która była połączona z wizytą u kolegi z zerówki i pieczeniem kiełbasek.
Celem tej wyprawy było uświadomienie dzieciom wartości i walorów turystyki pieszej, zachęcanie do aktywnego, zdrowego i twórczego spędzania czasu. Wycieczka miała także przyczynić się do lepszej integracji dzieci z obu oddziałów.
Pogoda tego dnia szczególnie dopisywała i dzielnemu maszerowaniu maluchów towarzyszyło przepiękne słońce. Mieliśmy okazję poznać cechy środowiska przyrodniczego, zobaczyć pracę rolników w polu oraz przyjrzeć się pięknym kolorom jesieni.
Po dotarciu na miejsce dzieciom nie brakowało atrakcji. Zorganizowane zostały gry i zabawy na świeżym powietrzu. Najmłodsi mogli bawić się i korzystać ze sprzętu do zabaw: jeździć rowerkami, samochodami, wspinać się i pokonywać różne przeszkody, bawić się w domku, w piaskownicy, zjeżdżać ze zjeżdżalni czy wybierać huśtawki.

Po zabawie w ogrodzie przyszedł czas na pieczenie kiełbasek. Czas mijał nam przyjemnie, a zapach pieczonych kiełbasek sprawił, że apetyt dopisywał uczestnikom spotkania. Kiełbaski były przepyszne, a chętni mogli spróbować pieczonego chleba z ogniska.
Główną atrakcją tego dnia było wysłuchanie opowieści pana Maciasia o zgromadzonych starodawnych sprzętach rolniczych oraz urządzeniach gospodarstwa domowego (mały skansen).
Była to ciekawa i atrakcyjna wycieczka. Spędzony czas upłynął w miłej i radosnej atmosferze, dając okazję do poznania się i nawiązania bliższych relacji między dziećmi.
Przedszkolaki wraz ze swoimi paniami serdecznie dziękują państwu Maciasiom za gościnę w ogrodzie, poświęcony czas, wesołą zabawę, a także za przygotowanie jedzenia, ogniska i pysznych słodkości.

B. Kantek- Pawlik

Wycieczka przedszkolaków Wycieczka przedszkolaków Wycieczka przedszkolaków
Wycieczka przedszkolaków Wycieczka przedszkolaków Wycieczka przedszkolaków
Wycieczka przedszkolaków